» Chiro grootste slachtoffer inbraken en vandalisme

Chiro grootste slachtoffer inbraken en vandalisme

klok 20 januari 2012

De Chirojongens van Emelgem is volgens de statistieken de vereniging die het meest met vandalisme en inbraken te kampen krijgt. Raadslid Bert Maertens(N-VA) wil de jeugdlokalen laten screenen op veiligheid.

Sinds 2007 werd 28 keer geprobeerd om in te breken in de lokalen van een Izegemse vereniging. In de helft van de gevallen maakten de inbrekers buit. In diezelfde periode stelde de politie 30 keer vandalisme vast aan Izegemse verenigingslokalen. Dat blijkt uit cijfers die N-VA-raadsleden Bert Maertens en Piet Seynaeve konden inkijken. Wellicht ligt het werkelijke cijfer nog een heel stuk hoger, want niet van alles wordt aangifte gedaan.

'Telkens weer schrikken'

'Wij doen consequent aangifte van elke inbraak of elk geval van vandalisme', verzekert leider Dieter Verstraete van Chirojongens Emelgem. Die jeugdbeweging moet zowat de meest geplaagde zijn van de hele stad. 'Het ligt in pieken. Een tijdje dachten we dat de daders het hadden opgegeven, maar de jongste tijd zijn er weer geregeld voorvallen. Het is telkens schrikken als we hier geconfronteerd worden met een ingegooide ruit, diefstal of andere gevallen van vandalisme. Laatst werd nog een snelblusser leeggespoten. De smurrie is opgeruimd, maar de sporen blijven zichtbaar. Het zal wellicht uit de vloer moeten slijten', zucht Verstraete.

'Ook inbraken zijn hier schering en inslag. Nochtans valt hier niets te rapen. Onlangs werd onze lege kas gestolen. Elke keer weer moeten we de schade herstellen. Recent werd ook een vuilnisemmer door een raam gekeild. Op één raam na zijn ze allemaal gebarsten.'

Tussenkomst stad

De site van de Chirojongens ligt afgelegen. Sociale controle is er dus niet. Een oplossing is dan ook moeilijk. 'Daarom stellen we op de eerstvolgende gemeenteraad voor om een mogelijkheid te voorzien om de lokalen te laten screenen door de politie', zeggen Bert Maertens en Piet Seynaeve. 'Ook kan er geld voorzien worden voor beveiliging. Dit hoeft de stad niets te kosten. Per vereniging is een budget voorzien voor renovatie van de lokalen. We zouden graag zien dat dit bedrag ook gebruikt kan worden voor veiligheid. De raad zou een principebeslissing kunnen nemen en het oordeel uiteindelijk aan jeugd-, cultuur- of sportraad overlaten.'

Bron:

Het Nieuwsblad

Print Share/Bookmark

Facebook